Nasza ekipa wolontariuszy została zaproszona na galę Fundacji Sądeckiej.
Zostaliśmy uhonorowani dyplomami za udział w akcji Serce Sercu.
Oczywiście w sobotę 29 lutego udaliśmy się do Krynicy gdzie całkiem fajnie bawiliśmy się z wolontariuszami z innych szkół z Nowego Sącza i Sądecczyzny.

Grupa Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką opiekuna mgr Bogusława Sobczyka udała się do przedszkola przy Szkole Podstawowej Nr 1 na zabawę karnawałową.

Zabawa była przednia, a że był to Tłusty Czwartek oczywiście poszliśmy
do dzieciaków z pączkami.

Największe zainteresowanie wzbudził Piotrek, był oblegany przez dzieciaki. Nic dziwnego facet, który chciał się bawić z przedszkolakami.

Jesteśmy przekonani, że nawiążemy współpracę z tym przedszkolem i jeszcze nie raz odwiedzimy dzieciątka.

W dniu 19 grudnia 2019r. podpieką opiekuna pana Bogusława Sobczyka Szkolny Klub Wolontariatu odwiedził dzieciaki w szpitalnym oddziale pediatrycznym.
Przeprowadziliśmy warsztaty z dekorowania pierników na choinkę. Dzieci zaangażowały się i wykonały śliczne ozdoby choinkowe. Najwięcej radości było z tego, że przy okazji dzieciaki mogły spróbować pierniczków.

„Serce – Sercu”

W ramach pomocy społecznej Fundacja Sądecka co roku przed świętami Bożego Narodzenia organizuje zbiórkę żywności dla najuboższych. Przy koszach rozstawionych w wybranych sklepach Nowego Sącza i Sądecczyzny dyżurują uczniowie szkół średnich, gimnazjów oraz studenci na co dzień współpracujący z Fundacją. Klienci, wchodzący do sklepu, otrzymują od młodzieży ulotki informujące o celu akcji „Serce – Sercu”, a po zrobieniu zakupów dzielą się z najuboższymi zakupionymi artykułami spożywczymi. W koszach opatrzonych czerwonymi serduszkami lądują artykuły spożywcze m.in. mąka, cukier, makaron, konserwy, słodycze i cytrusy.

W tym roku nasz Szkolny Klub Wolontariatu zaangażował się w zbiórkę żywności. Można nas było zobaczyć w sklepie Biedronka na ul. Zielonej jak i w sklepie PSS SPOŁEM na ul. Grunwaldzkiej. Koordynatorem akcji był pan mgr Bogusław Sobczyk opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.